Logo Willibrord-Gymnasium

Καλημερα!

In oktober zijn wij met een deel van klas vijf een weekje naar Griekenland geweest. Er gingen ongeveer 50 kinderen mee, dus het was een grote maar gezellige groep. We hebben een rondreis gemaakt en ik denk dat we per dag ± vier uur in de bus zaten. Dit was helemaal niet erg, want het was altijd supergezellig en ook relaxed met gevarieerde muziek en leuke gesprekken. Voor de mensen die toch even wat bij wilden slapen, was dit ook de perfecte gelegenheid (tenminste als je in een “drukke” omgeving kan slapen). Waarom iedereen bij moest slapen, dat is één groot raadsel. We zijn dus naar verschillende steden geweest, o.a. Mystras, Olympia, Mycene, Delphi, Athene en nog meer. Hier hebben we heel veel verschillende ruïnes gezien. Dit was erg mooi, maar na vijf dagen stenen kijken ben je toch wel erg blij als je naar een klooster mag. Maar even zonder grappen, het was echt adembenemend mooi daar in Griekenland. Ik denk dat wij voor de hele groep spreken als we zeggen dat het een onvergetelijk avontuur was. Zoals je kan zien hebben we zelfs letterlijk cultuur gesnoven (zie foto). En hoewel iedereen zegt dat het altijd zonnig is in Griekenland, hebben wij voor het eerst in jaren regen gehad. Maar, het was niet alleen maar vakantie voor ons hoor. We hebben allemaal van tevoren een presentatie moeten maken over een onderwerp waar we daar iets van gezien hebben, bijv. een museum, tempel, etc. en in Griekenland zelf moest iedereen vijf presentaties houden. Het was af en toe ook een hele klim om op de goede plek te komen, maar dit was het meer dan waard, als je bovenop een van de vele bergen stond en het prachtige uitzicht zag. Het is dan ook zeker aan te raden mee te gaan met de Griekenlandreis in de vijfde klas. Wij hebben van elk moment genoten, en we hadden eigenlijk graag een weekje bijgeboekt.

Toedels,

Guusje Janssen en Sophie Vedder

Klas 5m1

Van links naar rechts en van boven naar beneden: Cultuur snuiven in het asklepieion van Epidaurus; Genieten van het uitzicht in Delphi; Groepsfoto bij de stoa van Attalus; Bovenaan het theater van Epidaurus; Onder een boom schuilen voor de regen;

 

 

 

 

 

 

 

terug naar nieuws