Logo Willibrord-Gymnasium

Laura debatteert in Kroatië

Laura van Helmond (klas 4) is van 14 tot en met 18 december naar Kroatië (Zagreb) geweest om te debatteren.
Ze heeft hierover onderstaand verslag geschreven:

Op 14 December was het zover, ik had mijn koffer ingepakt, vroeg in de ochtend al de trein naar Schiphol gepakt. Voor mij een grote stap aangezien ik in mijn eentje nog nooit lang ergens heen was geweest en al helemaal niet in het buitenland. Maar eenmaal in ons mooie 4 sterren hotel aangekomen had ik helemaal geen last meer van zenuwen en bleek dit het meest relaxte debattoernooi ooit te zijn (normaal komt er namelijk nogal wat stress bij kijken). De dag daarna begonnen de debatten. Tegen de verwachtingen in won ik met mijn team de eerste 2 debatten! De dag daarna was een lange zware dag, om 6 uur opstaan en 4 debatten (dat is echt mega veel en we waren ook pas heel laat terug in het hotel). We hebben 2 debatten gewonnen die dag en 2 verloren (waarvan 1 keer tegen team USA wat heel erg close was). Met deze score waren we als 2e novice (je hoort in de novice categorie als je voor het eerst internationaal debatteert) team door naar de semifinals (er waren 20 novice teams en 96 teams in totaal). De semifinals verloren we helaas tegen het team dat uiteindelijk ook beste novice team werd dus dat was boven verwachtingen ontzettend goed van ons. Die avond was er ook nog een cultural expo waarbij elk land eten meenam wat typisch was voor de cultuur van dat land. Wij hadden dus stroopwafels bij en iedereen hield er van. Team USA had zelfs eigen merchandise omdat ze heel veel sponsering krijgen wat dus hele fijne pennen en markeerstiften oplevert. Ook hebben we de andere landen laten proeven van de Nederlandse hiphop muziek wat ze erg waardeerden, uiteindelijk leidde dit zelfs tot een dancebattle met team Libanon. Behalve het debatdeel van de reis waren er nog meer interessante dingen, ik heb namelijk mensen van over de hele wereld ontmoet. Er waren hele leuke teams uit Libanon, Turkije, Pakistan, de Verenigde Staten en Qatar. Het was echt leuk om te zien hoe onze culturen van elkaar verschillen en aan de andere kant ook weer op elkaar lijken. Ze zaten ook in hetzelfde hotel met ons (iedereen zat eigenlijk in dat hotel) en na afloop van het toernooi was er nog een social waar we met die leuke teams een hele gezellige avond hebben gehad. Al met al was het een van de leukste weken van mijn leven en heb ik echt veel geleerd.

(Als je foto’s wil zien klik dan even op dit linkje: https://www.facebook.com/pg/Team-Netherlands-DSDC-Foundation-189521195622/photos/?ref=page_internal )

terug naar nieuws